Mehmetçik Vakfı Bağış 1

Ekvador Uralları teslim aldı

Araçlar, yine Otokar'dan satın alınan 20 adet Cobra II 4x4 zırhlı araç grubuna eklenecek.

Ekvador’da 6 Ağustos’ta teslim alınan 20 adet Cobra II zırhlı araç grubuna eklenecek olan Ekvador Ordusu için bir grup Otokar Ural 4×4 taktik zırhlı araçların teslimi için tören düzenlendi.

Devlet Başkanı Guillermo Lasso’nun da hazır bulunduğu törende ayrıca yine Türk firmaları tarafından üretilmiş olan kask, kurşun geçirmez yelek, tüfek, 500 paraşüt, telekomünikasyon ekipmanı ve mobil kampların yanı sıra silah ve mühimmatın da yer aldığı 5 bin 700’den fazla kit teslim edildi.

Modüler yapıya sahip Urallar

5 kapılı Urallar 9 kişi, 3 kapılı olanlar ise 10 kişiye kadar taşıyabilirken müşteri taleplerine göre birden fazla görev ve göreve hizmet edebilecek çeşitli seçeneklerle sunuluyor. Urallar’ın gövdesinin modüler yapısı, çeşitli görevlerin gerektirdiği silah ve ekipmanların kolayca montajına olanak tanıyor.

Brüt ağırlığı 8000 kg, toplam uzunluğu 4900 mm (vinç ve stepne hariç), 2200 mm genişliğe (aynalar hariç), 2480 mm yüksekliğe (tavan üstü) ve yerden yüksekliği 350 mm olan Urallar 168 veya 250 hp dizel motor seçeneğiyle sunuluyor. 6 ileri, bir geri vitesli otomatik şanzımana sahip Urallar, sürekli dört çeker çalışıyorlar.

Yoruma kapalı.